Sedem tipov na netradičný detox

Sedem tipov na netradičný detox

Aj vám sa zdá, že by ste pre seba mali čosi urobiť? Skúste dodať telu trochu vzpruhy pomocou detoxikácie. A nie hocijakej. Inšpirujte sa našimi možno trochu netradičnými tipmi.

Goji

Má množstvo bielkovín, vitamínov, minerálov a aminokyselín. Jedno z nutrične najhodnotnejších ovocí patrí medzi to najlepšie, čo si môžete dopriať v práci ako malý snack popri neustálom ťukaní do počítača. Detoxikácia zaručená!


Granátové jablko
Vynikajúca antioxidačná bomba. Je silnejšia ako červené víno aj zelený čaj. Toto lahodné ovocie vás zbaví jedov v tele a popri tom zlepší i stav pleti. Granátové jablko je tiež chutná prevencia rakoviny a srdcovo-cievnych ochorení.


Bodliakový olej
Pestrec mariánsky. Eliminuje množstvo látok v tele: drogy, chemické prímesi potravy aj alkohol. Pomáha chrániť pečeň riadením spotreby glutatiónu, zlúčeniny podobnej aminokyselinám, ktorá je nevyhnutná pre detoxikačné procesy. Funguje i na cholesterol, pekné nechty a vlasy. Obsahuje množstvo vitamínov E a kyseliny linolovej.


Žerucha
Prečistí vám krv a obličky, posilní imunitu a zlepší trávenie. Stimuluje činnosť pečene, pankreasu a žlčníka. Žuvanie surovej žeruchy pomáha pri krvácaní ďasien. Tak si ňou nezabudnite posypať chleba, pridať do polievky, šalátu alebo hoci aj do praženice.


Kurkuma
Korenie s fantastickými liečivými účinkami by vám v kuchyni nemalo chýbať. Farebný pigment kurkumy, kurkumín, pôsobí na typy rakoviny odolné voči chemoterapii a rádioterapii. Výskumy odhalili cca 600 potenciálnych preventívnych a terapeutických aplikácií kurkumy. Z pohľadu detoxu zlepšuje trávenie a podporuje činnosť pečene.


Fenykel
Má vysoký obsah vitamínu C a B, aminokyselín aj horčíka. Z vášho tela dokáže odplavovať toxíny. Skúste si ho pripraviť ako čaj, primiešajte ho do šalátu, alebo ním okoreňte polievku. Akokákoľvek konzumácia fenyklu vám prospeje.


Púpava
Koreň, listy, stonka i kvety púpavy sú liečivé. Ak ste ju doteraz vnímali len ako burinu, asi vás prekvapí, že sa môže pochváliť vysokým obsahom vitamínov a minerálov. Z detoxikačného hľadiska má výborné uplatnenie najmä koreň – čistí krv, obličky, podporuje trávenie, funkcie žlčníka i pečene. Preto sa z koreňa pripravuje odvar. Vyskúšať môžete aj čerstvé púpavové lístky – v šaláte sú osviežujúce.

PharmDr. Paula Kubovičová

farmaceut

online Lekáreň Tri veže


Produkty priradené k tejto novinke