Pripravte sa na jarný detox

Pripravte sa na jarný detox

Ak plánujete reštart v podobe detoxu, mali by ste sa naň poctivo pripraviť. Bude oveľa účinnejší. Aká je sprána príprava na jarný detox organizmu?

ZAČNITE 2 TÝŽDNE PRED

Vzdajte sa kávy
Keď obmedzíte kávu už pred detoxikáciou, dáte telu šancu zvyknúť si na stav bez nej ešte predtým, ako nabehnete na špeciálny jedálniček. Príznaky spôsobené jej nedostatkom zvládnete v priebehu niekoľkých dní a počas vlastnej očistnej diéty s nimi už nebudete musieť bojovať. Detox tak pre vás bude oveľa znesiteľnejší.

Komu sa zelení, tomu sa detoxikuje
V rámci nábehu na detoxikačnú kúru si pokojne naložte na taniere viac ovocia a zeleniny. Pokúste sa obmedziť konzumáciu mliečnych výrobkov, polotovarov a údenín. Začnite jesť po malých porciách a častejšie. Zrýchlite tým metabolizmus a zabránite ukladaniu telesného tuku.
Nájdite si čas na trochu pohybu. Namáhavému cvičeniu sa však vyhnite. Plávanie, jóga, pilates či dlhšia prechádzka budú ideálne.

SEDEM DNÍ PRED ŠTARTOM

Vyrazte na nákup probiotík

Užívanie probiotík pripraví telo na očistu. Pomôže organizmu zvýšiť počet prospešných baktérií v črevách. Doplniť si ich môžete napríklad tradičnou vitamínovou bombou - kyslou kapustou. Využiť môžete i výživové doplnky. Pri nich nákupe sa spoľahnite na renomovaného výrobcu, aby ste neplatili za baktérie, ktoré v prípravku nikdy neboli.

Ďalším krokom prípravy je pozvoľné nahrádzanie rafinovaných sacharidov celozrnnými výrobkami. Zvýšite tým príjem vlákniny, ktorá vám zabezpečí pocit sýtosti a prispeje k prečisteniu organizmu. Okrem toho celozrnné sacharidy stabilizujú hladinu cukru v krvi.

POČAS DETOXU

Nechajte sa rozmaznávať
Objednajte sa na lymfodrenážnu masáž. Príjemne zrelaxujete a telu pomôžete zbaviť sa toxínov.

Pite
Je veľmi dôležité, aby ste počas očisty tela nezabúdali piť. Aspoň dva litre vody denne. Takéto množstvo tekutiny pomôže odplavovať škodlivé látky z tela.

 

 

online Lekáreň Tri veže


Produkty priradené k tejto novinke