5 dôvodov, prečo je nutné denne používať medzizubnú kefku

5 dôvodov, prečo je nutné denne používať medzizubnú kefku

Pre zdravie našich zubov je vhodné zaradiť medzi svoje každodenné hygienické rituály i používanie medzizubnej kefky. Chránime tak nielen ďasná, ale i zuby a celú ústnu dutinu. Zaraďte používanie medzizubnej kefky do svojho života. Vysvetlíme vám, prečo je dôkladné čistenie medzizubných priestorov dôležité. Nech sa páči 5 dôvodov, prečo je nutné denne používať medzizubnú kefku.

1. Kazom klasickou kefkou nepredídete
Viac ako tri štvrtiny zubných kazov vzniká práve v medzizubných priestoroch. Klasickou zubnou kefkou dokážeme viac-menej dostačujúco vyčistiť povrch zubov, no hlbšie v medzerách medzi zubami si s ňou nepomôžeme. Práve tam sa denne zbiera a hromadí povlak, ktorý spôsobuje v ústnej dutine celú radu problémov. Jedným z nich je tvorba zubných kazov. Povlaku sa dokážeme účinne zbaviť jedine za pomoci správne zvolenej medzizubnej kefky.


2. Zápach z úst je s medzizubnou kefkou minulosťou
Nie len zubný povlak, ale aj zvyšky jedál v medzizubných priestoroch spôsobujú nepríjemný zápach z úst. Pokiaľ chcete vašim ústam dopriať skutočné riešenie, nesiahajte po preparátoch, ktoré zápach iba prekrývajú, ako sú napríklad mentolové cukríky, či ústne vody.


3. Chráňte zuby pred vypadávaním
Ak Vás trápia zápaly a krvácanie ďasien, nepriateľ je stále rovnaký. Zubný povlak hromadí baktérie medzi zubami. Medzizubná kefka nie len že pôsobí ako prevencia proti vzniku zápalov, ale i napomáha k liečbe a k trvalému uzdraveniu pri problémoch s krvácaním ďasien. Zápaly ďasien vedú k vypadávaniu zubov, tak je nutné bezodkladne zakročiť.


4. Medzizubná kefka sa používa ľahko, rýchlo a účinok je okamžitý
Dôkladné vyčistenie medzizubných priestorov už nie je procedúra na 10 minút. Môžete ho zaradiť do bežnej rannej kúpeľňovej rutiny a vôbec nepocítite zdržanie ani stres pri manipulácii s novým kamarátom v podobe medzizubnej kefky. Stačí pohyb dnu a von, a to jediný krát za deň. Tie dve minúty za to určite stoja.


5. Vďaka subtílnosti je neustále po ruke
V našom e-shope Vám ponúkame hneď niekoľko typov medzizubných kefiek. Majú rôzne typy držiakov a nájdete ich vo viac ako 5 veľkostiach. Pokiaľ ste v používaní nováčik, siahnite po najmenšej kefke, napríklad CURAPROX CPS 06 prime, ktorá sa dostane i do najužších medzierok. Keď si uvedomíte, že na použitie medzizubnej kefky nepotrebujete vodu ani zubnú pastu, budete ju používať automaticky kedykoľvek budete potrebovať.

zdroj:http://aprilmagazin.sk/5-dovodov-preco-kazdy-den-siahnut-po-medzizubnej-kefke/