Vitamín C+Zinok: Spoľahlivá kombinácia na podporu imunity

Vitamín C+Zinok: Spoľahlivá kombinácia na podporu imunity

Vitamín C a zinok sú antioxidanty, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Vitamín C a zinok hrajú dôležitú úlohu v našom imunitnom systéme, pretože práve biele krvinky potrebujú vitamín C a zinok pre svoju funkciu a tvorbu protilátok. Ak je telo napadnuté vírusmi alebo baktériami, množstvo vitamínu C v bielych krvinkách výrazne klesá. Na obnovenie hladiny vitamínu a k podpore správnej funkcie bielych krviniek v našom imunitnom systéme je preto potrebný zvýšený príjem vitamínu C.

Na udržiavanie imunity je účinnejšie užívať kombináciu vitamínu C a zinku než ich samostatné podávanie. Vitamín C pomáha znižovať vyčerpanie a únavu tým, že prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Denná spotreba zodpovedajúceho množstva vitamínu C pomáha znášať fyzické aj duševné vplyvy stresu. Vitamín C je tiež dôležitý pre psychické funkcie ako je koncentrácia, pamäť, učenie sa a myslenie.

Vitamín C tiež pôsobí ako antioxidant chrániaci bunky pred oxidačným stresom spôsobeným fajčením, intenzívnym cvičením a znečistením. Dostatočný príjem vitamínu C prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Zinok je potrebný pre fungovanie a rozvoj leukocytov. Nízky príjem zinku znižuje imunitu a zvyšuje náchylnosť na infekcie.


Zloženie

Denná dávka 1 tableta obsahuje:
• Vitamín C 500 mg
• Zinok 15 mg


Špecifické informácie


Neobsahuje laktózu a lepok. Obsahuje sladidlá (sorbitol, sukralóza). Jahodová príchuť.

Dávkovanie


Dospelí 1 tableta denne. Nechajte tabletu pomaly rozpustiť v ústach.


Veľkosť balenia

30 a 120 tbl.


Vyrobené vo Fínsku.
Doplnok stravy nenahradzuje rozmanitú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
Na predaj v lekárňach.