Tajomstvo Vašej krásnej pokožky!

Tajomstvo Vašej krásnej pokožky!

Biotin Collagen obsahuje kombináciu klinicky testovaného kolagénu Verisol® P, kyseliny hyalurónovej, biotínu, vitamínu C a zinku. Tieto zložky poskytujú našej pokožke komplexnú vnútornú výživu, vďaka kterej dochádza k spevneniu, hydratácii a vyhladeniu pleti.

Pokožka a kolagén

Naša pokožka je z veľkej časti tvorená kolagénom a vodou. Kolagén je hlavná bielkovina obsadená v koži a je zodpovedná za udržovanie pevnosti pokožky. Najviac kolagénu je v koži obsiahnutý vo veku 15-20 rokov a neskôr sa jeho obsah postupne znižuje. Medzi 25-30 rokom se deficit kolagénu začne prejevovať suchou pleťou a tvorbou jemných vrások. Zhruba od 30. roku života prichádzame o 1 až 2% kolagénu každý rok. S nástupom menopauzy stráca kolagénova vlákna svôj objem ešte rýchlejšie. Postupné ubúdanie kolagénu ovplyvňuje predevšetkým vzhľad a vlastnosti pokožky. Začneme pozorovať, že naša pokožka stráca svoju pevnosť a pružnosť, zhoršuje sa jej hydratácia a na tvári sa nám objavujú jemné linky a vrásky.

Účinky kolagénových peptidov Verisol® P boli preukázané v klinických štúdiách

Biotin Collagen Skin Beauty obsahuje kolagénové peptidy Verisol® P hydrolyzované z prasačieho kolagénu. Hydrolyzovaný kolagén sa ľahko vstrebáva a má v tele vysokú biologickú dostupnosť, čo vedie ku krásnej a pevnej pokožke a jej mladistvejšiemu vzhľadu.
Dve klinické štúdie* uskutočnené renomovaným dermatologickým ústavom v Hamburgu preukázali, že užívanie 2500 mg kolagénových peptidov Verisol® pochádzajúcich z ošípaných a užívaných pravidelne po dobu štyroch týždňov výrazne zvýšilo pružnosť a pevnosť pokožky a zároveň redukovalo objem vrások účastníčok štúdií. Pri štúdiách bolo potvdené, že po ôsmych týždňoch užívania tohto kolagénu sa elasticita kože výrazne zlepšila a prišlo k redukcii vrások - u jednej z účastníčok štúdií dokonca prišlo k zmenšeniu hĺbky vrások takmer o 50 %. Aj štyri týždne po podaní poslednej dávky boli stále na pokožke pozorovateľné pozitívne zmeny. Štúdií sa zúčastnili ženy vo veku 35-65 rokov. Účinky kolagénu sa výraznejšie prejavili na koži žien starších ako 50 rokov.

Kyselina hyalurónová, biotín, vitamín C a zinok

Okrem kolagénových peptidov Verisol® P obsahuje Biotín Collagen tiež kyselinu hyalurónovú, biotín, vitamín C a zinok - živiny, ktoré zvyšujú účinok kolagénu a pomáhajú zlepšovať kvalitu pokožky.
Kyselina hyalurónová je prirodzenou látkou tela a väčšinou sa vyskytuje v pokožke, kde na seba viaže vodu a tým udržuje pokožku hydratovanú a vyhladenú. Problém je ale v tom, že s pribúdajúcim vekom jej množstvo ubúda. Kvôli tomu klesá množstvo vody v koži a pleť stráca elasticitu a mladistvý vzhľad. Biotín a zinok vyživujú pokožku zvnútra a prispievajú k normálnemu zdravému stavu pokožky.
Zabudnúť nesmieme ani na vitamín C, ktorý má nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe kolagénu v ľudskom tele. Vitamín C je potrebný už v prvej fáze produkcie kolagénu, vlastne zodpovedá za základnú vlastnosť kolagénu, tj. jeho pevnosť. Produkt Biotin Collagen má teda ideálne zloženie pre Vašu zdravú a pevnú pleť.

Dávkovanie: Pre dospelých 3 tablety denne


Odporúčaná denná dávka (3 tablety) obsahuje:
Kolagénové peptidy 2500 mg
Kyselina hyalurónová 120 mg
Biotín 120 ug
Zinok 5 mg
Vitamín C 60 mg

Velkosť balenia: 120 tabliet

Doplnok stravy nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy alebo zdravého životného štýlu.

(Symbols: lactose free, gluten free, sugar free, Key Flag Symbol)

*Proksch E, Schunck M, Zague V, Segger D, Degwert J, Oesser S. Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study. Skin Pharmacol Physiol 2014;27:47-55. / Proksch E, Schunck M, Zague V, Segger D, Degwert J, Oesser S. Oral intake of special bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal matrix synthesis. Skin Pharmacol Physiol 2014;27:113-119

 


Produkty priradené k tejto novinke