AQUACEL Ag+ Extra krytie na rany so striebrom so zosilneným účinkom, 20x30 cm, 1x5 ks

Kód 0a7b6b2d1ee4582655985e0948c5482a
Výrobca ConvaTec Ltd.
Stav Skladom
V kamennej lekárni - Lekáreň Tri veže bude tovar dostupný po objednaní a doručení potvrdzujúceho e-mailu.
110,01 EUR Bežná cena 119,91

AQUACEL®Ag+Extra™ so striebrom so zosilneným účinkom je určený pre použitie na suché rany, na stredne až silno secernujúce rany, ktoré sú infikované alebo pri riziku vzniku infekcie, ktoré sú kolonizované rezistentnými patogénnymi baktériami a kde je potrebná účinná kontrola exsudátu a rýchle zníženie a zničenie biofilmu/mikrobiálneho osídlenia v rane. Krytie je určené pre prípady, keď je žiadúci rýchly antimikrobiálny účinok alebo tam, kde je prítomné osídlenie rany rezistentnými baktériami/biofilmom. Krytie sa používa na ošetrenie: diabetických vredov, vredov predkolenia (vredov spôsobených venostázou, tepenných vredov a vredov predkolenia zmiešanej etiológie) a preležanín či vredov z otlaku (s čiastočnou či úplnou stratou hrúbky kože); operačných rán; traumatických rán; rán so sklonom ku krvácaniu, ktoré boli mechanicky alebo chirurgicky vyčistené; onkologických rán s exsudátom, ako sú hubovité kožné nádory, rýchlo sa šíriace rakovinné kožné nádory, metastázy do kože, Kaposiho sarkóm a angiosarkóm; rán, pri ktorých je prítomnosť baktérií suspektnou príčinou chronicity alebo zlého hojenia.
AQUACEL®Ag+Extra™ je mäkký, sterilný, netkaný krycí materiál, vyrobený z dvoch vrstiev natriumkarboxymetylcelulózy impregnovanej roztokom s obsahom 1,2% iónov striebra (antimikrobiálne činidlo) s prídavkom dvojsodnej soli kyseliny etyléndiamintetraoctovej (EDTA) a benzethoniumchloridu (BeCl) a spevnený vláknami z regenerovanej celulózy.
Absorbuje veľké množstvo exsudátu a baktérií, vytvára mäkký, súdržný gél, ktorý tesne priľne k povrchu rany, udržiava v nej optimálne vlhké prostredie, napomáha k hydrobalancii rany. Odstraňuje odumreté tkanivá z rany (autolytické čistenie-debridement). Vlhké prostredie v rane a kontrola baktérií podporujú hojivý proces a pomáhajú znižovať riziko infekcie v rane, ióny striebra ničia patogénne mikroorganizmy a to planktonické i baktérie vytvárajúce bakteriálny biofilm, ďalej baktérie obsiahnuté v rane, kvasinky a plesne. Jedinečnou vlastnosťou krytia je patentovaná technológia Ag+, ktorá rozrušuje a absorbuje biofilm, zabraňuje jeho novej či opakovanej tvorbe a zvyšuje účinnosť prenosu striebra do mikroorganizmov. Krytie poskytuje antimikrobiálnu ochranu chrániacu spodinu rany až do 7 dní.

Balenie obsahuje 5 kusov krytia, pričom cena jedného krytia zodpovedá cene uvedenej v kategorizácii.