Occusept očné kvapky 2x20 ml

Kód 0f4a6301f6c0740c3d77e1a7c04ccf4d
Výrobca Neofyt spol. s r.o.
Stav Skladom
V kamennej lekárni - Lekáreň Tri veže bude tovar dostupný po objednaní a doručení potvrdzujúceho e-mailu.
8,23 EUR Bežná cena 8,97

Zdravotnícka pomôcka.
Occusept je oftalmologikum, očné kvapky na podpornú liečbu humánnych ochorení očí. Používa sa pri poruchách tvorby sĺz rôznej etiológie, syndróme suchého oka rôznej etiológie, problémov spojených vplyvom užívania niektorých liekov alebo vonkajších podmienok (vysoká teplota, vietor a pod.), na upokojenie očí pri akútnom alebo chronickom zápale spojoviek (conjuctivitis) neinfekčného pôvodu, pri podráždení očí vplyvom vonkajších podmienok (slnko, prach, dym a pod.) alebo vplyvom nosenia kontaktných šošoviek a pri dlhodobom zrakovom vypätí. Roztok možno použiť na výplachy očí pri ich zasiahnutí dráždivými látkami a na odstránenie cudzích telies.

Prípravok má formu nízkoviskózneho izotonického roztoku s extraktom Euphrasia officinalis (očianky rostkovovej) a lipidickú zložku LipoZoom. Neobsahuje cytotoxické konzervanty (BAC), konzervačný účinok je zaistený kombináciou síranu zinočnatého a kyseliny boritej.

Extrakt z vňate očianky rostkovovej obsahuje okrem ďalšej látky aj iridoid aucubin, ktorý má adstringentné (sťahujúce) a antimikrobiálne účinky.

Hypromelóza vytvára na povrchu oka ochranný film.

Kyselina boritá a tetraboritan sodný vykazujú antimykotické a antibakteriálne účinky. Síran zinočnatý pôsobí antimikrobiálne.

Roztok obsahuje naviac lipidickú zložku LipoZoom – frakcia čisteného sójového lecitínu (phosphatidylcholine a phosphatidylethanolamine). Tieto látky sa prirodzene vyskytujú v slzách a zlepšujú krytie oka ochranným filmom – predlžujú dobu, pri ktorej je film neprerušený tým, že vytvára lipidickú vrstvu, ktorá bráni odpareniu a narušeniu súvislej vrstvy slzného filmu. Významne tak zlepšujú komfort pacienta pri poruchách tvorby sĺz.

Phosphatidylcholine je fosfolipid, v organizmoch je hlavnou zložkou lipidických membrán. Zdrojom phosfatidylcholinu je najmä sója, z ktorej sa získava spoločne s lecitínom a ďalej sa izoluje a purifikuje pomocou chromatografických techník.

  • široké spektrum použitia
  • s obsahom prírodných zložiek
  • bez cytotoxických konzervantov (BAC)
  • s vaničkou taktiež na výplachy
  • možnosť použitia pre deti od narodenia, tehotné a dojčiace ženy
  • výborná znášanlivosť s kontaktnými šošovkami
  • na každodenné a dlhodobé použitie
  • voľne predajná zdravotnícka pomôcka